
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X5R |
| Height | 2.1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 2.7 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.3 mm |
| Max Thickness | 2.1 mm |
| Min Thickness | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 2.1 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 2168
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73182
Ext.Price$0.73182
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73182 | $0.73182 |
| 10 | $0.37104 | $3.71040 |
| 25 | $0.36018 | $9.00450 |
| 50 | $0.34964 | $17.48200 |
| 100 | $0.33940 | $33.94000 |
| 300 | $0.31270 | $93.81000 |
| 500 | $0.28811 | $144.05500 |
| 1000 | $0.27101 | $271.01000 |
| 3000 | $0.25562 | $766.86000 |
| 5000 | $0.24110 | $1205.50000 |
| 10000 | $0.22741 | $2274.10000 |
